چگونه بند ساعت مناسبی انتخاب کنیم؟

چگونه بند ساعت مناسبی انتخاب کنیم؟

انتخاب یک ساعت شیک و زیبا تأثیر بسیار زیادی در ظاهر شما دارد. عده ای معتقدند که اهمیت بند ساعت، کمتر از برند و صفحه ساعت نیست. در این مطلب با انواع بند ساعت مچی آشنا می شویم.

انواع بند ساعت مچی

بندهای برزنتی

این بندها که به بندهای ناتو شهرت دارند، اولین بار در سال ۱۹۷۰ برای سربازان انگلیسی طراحی شد؛ ولی امروزه به علت مقاومت و کارایی بالای خود، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع بند از تنوع خوبی برخوردار است و استفاده روزمره، تیپ های تابستانی، اسپرت و… را شامل می شود.

بند ساعت برزنتی

بندهای چرمی

این نوع بند علاوه بر خاص بودنش، بسیار متنوع است و می تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که می خواهند از یک ساعت برای مراسم های رسمی استفاده و در عین حال ساعت خود را برای استفاده روزمره به دست کنند. جنس این بندها از چرم حیوانی و یا مصنوعی است.

شاید این بندها در ابتدا روی دست شما جا بیاندازد و یا باعث ایجاد ناراحتی شود؛ اما پس از مدتی نرم تر شده و دست شما به آن عادت می کند.

اگر دستتان زیاد عرق می کند، استفاده از بندهای چرمی توصیه نمی شود؛ چراکه رطوبت به بند آسیب می رساند.

بند ساعت چرمی

بندهای لاستیکی

این بند ضمن سبک بودن، از تنوع رنگی و طرحی بالایی برخوردار است و نسبت به دیگر بندها قیمت پایین تری دارد. این نوع بند در بین جوانان طرفداران زیادی دارد. معمولاً ورزشکاران در انتخاب ساعت های خود از بندهای لاستیکی استفاده می کنند، چراکه قابل شستشو است و عرق را جذب نمی کند.

بند ساعت لاستیکی

بندهای فلزی

این بندها وزن سنگین تری نسبت به سایر انواع بند دارند و برای استفاده های رسمی مناسب هستند. جنس و رنگ این بندها باید با قاب ساعت یکی باشد. رنگ بندهای فلزی شامل نقره ای، طلایی، مشکی، سفید، صدفی، رزگلد و… است. این بندها اغلب از آلیاژ استیل و یا دیگر فلزات تهیه می شوند.

بند ساعت فلزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *